IMAGE ALT HERE

Co nabídne letošní ročník Prague Proms 2023

Milí posluchači, uběhl další rok a je nám ctí vás informovat o dalším ročníku festivalu Prague Proms. Doufáme, že tak jako v minulých letech budete spokojeni s výběrem programu, který jsme pro vás velice rádi připravili. Letos se opět můžete těšit na vaše oblíbené koncerty vážné hudby, ale i pořádnou dávku jazzu a crossover.

Zřejmě jednou z nejočekávanějších událostí bude Eastwood Symphonic v Obecním domě. Melodiemi z filmů Clinta Eastwooda uctíme, spolu s jeho synem Kylem Eastwoodem, hereckou legendu světového formátu. Do klubu The Loop Jazz Club zavítá herečka Sarah Haváčová a představí monodrama Alma Rosé vystavěné na skutečných událostech. Koncert Voices of Hollywood nabídne ve Smetanově síni spolu s ČNSO, proslulým sborem Jeremy Winston Chorale a dirigentem Stevenem Mercuriem hvězdné hity z těch nejlepších filmových soundtracků. Do Prahy ale přicestuje i jedinečný Vince Mendoza a předvede v Obecním domě své dílo oceněné cenou Grammy. Nebude chybět ani komornější představení, v našem jazzovém klubu odehraje Kytarový recitál Pavel Steidl. Den na to bude chrá­m sv. Bar­bo­ry v Kutné Hoře hostit věhlasný sbor Jeremy Winston Chorale. V září potěší posluchače dvě zpěvačky, Veronika Vítová se svými hosty v The Loop Jazz Club, a rakouská sopranistka Hedwiga Ritter v Sále Martinů. Užít si ale mohou v hostivařském klubu i ojedinělý projekt Jam Session a formaci RAZAM s Ivou Marešovou.

Do Obecního domu přijede opět miláček publika Carl Davis a s Českým národním symfonickým orchestrem koncertem The Beatles Night nechá vyniknout písně nesmrtelných The Beatles. Diváci samozřejmě nepřijdou ani o Komorní sólisty ČNSO v Anežském klášteře. Festival uzavře pořádná dávka jazzu, a to koncert Focused on Jazz Fusion.

Doufáme, že i letos naplníme vaše očekávání.

Těšíme se na vás!