Prezident Petr Pavel

Festival Prague Proms se letos koná pod záštitou Pražského hradu

Další ročník hudebního festivalu Prague Proms přivítá opět osobnosti klasické hudby, jazzu a crossoveru, výjimečné umělce ze zahraničí i z tuzemské scény. Posluchači se mohou těšit na jednu z nejočekávanějších událostí Eastwood Symphonic, hvězdného Vince Mendozu, či Voices of Hollywood. Festival se tentokrát bude konat pod záštitou Pražského hradu.

Mezinárodní hudební festival Prague Proms vznikl v roce 2005 a každoročně nabízí svým posluchačům nepřeberné množství koncertů rozmanitých žánrů. Za celou dobu své existence si návštěvníci vyslechli stovky hudebních produkcí a mohli se osobně setkat s neuvěřitelným počtem jak domácích, tak světových umělců. Letošní ročník tomu nebude jinak. Výjimečný bude nejen zajímavým programem, představí se proslulý Vince Mendoza, americký sbor Jeremy Winston Chorale, Voices of Hollywood, nebo syn herecké hvězdy Clinta Eastwooda, hudebník Kyle Eastwood, ale tentokrát i významnou podporou, které se festivalu dostalo. Festival Prague Proms 2023 se bude letos konat pod záštitou Pražského hradu.  Velmi nás tato skutečnost těší a jsme velice hrdí. Prezident republiky Petr Pavel osobně festival zahájí, a to před koncertem Eastwood Symphonic.

Pan prezident byl několik let podporovatelem a váženým hostem festivalu Prague Proms, a nám bylo vždy ctí ho na našich koncertech přivítat.

A bude tomu tak i nadále.

Prezident Petr Pavel