ALT TEXT HERE

Vince Mendoza Grammy Night

Smetanova síň Obecního domu,


Když známý aranžér, skladatel, dirigent a mnohonásobný držitel ceny Grammy Vince Mendoza nahrál s Českým národním symfonickým orchestrem album „Freedom Over Everything“, dalo se tušit, že jde v českém hudebním světě o velkou událost.

 Když však byla tato deska nominována na cenu Grammy a Národní akademie hudebního umění a věd ve Spojených státech amerických Vince Mendozovi cenu následně udělila, Český národní symfonický orchestr s pokorou, ale neskutečnou radostí vystoupal na stupeň nejvyšší. ČNSO si ocenění nesmírně váží nejen proto, že iniciátor projektu a producent desky byl jeho ředitel Jan Hasenöhrl, ale také jako úspěchu světového významu. Cena byla udělena v dubnu 2022 za skladbu „To The Edge of Longing“, a to v kategorii nejlepší aranžmá, nástroje a zpěv.

 Ve Smetanově síni Obecního domu jsme proto pro naše posluchače připravili speciální koncert „Vince Mendoza Grammy Night“, kdy sám slavný Vince Mendoza povede Český národní symfonický orchestr a předvede výběr skladeb ze své oceněné desky vydané společností BMG Modern Recordings.

Program

 • Constant Renaissance,Vince Mendoza

 • Peace, Joe Zawinul, arr. Vince Mendoza

 • To The Edge of Longing, Vince Mendoza
  (album Freedom Over Everything)

 • Concerto for Orchestra, Vince Mendoza
  (album Freedom Over Everything) 

 • New York Stories, Concertino for Trumpet and Orchestra, Vince Mendoza 
  (album Freedom Over Everything)

Účinkující

Galerie